HEMEN KAYIT OLUN
İşletme adı ya da telefon numarası ile arayın

Neden rezervasyonlarınızı internet sitenizden almalısınız?

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Günümüzde birçok restoran rezervasyonlarını telefondan alıyor. Fakat telefon üzerinden alınan rezervasyonların işletmeler için birçok dezavantajı mevcut.

Telefonla rezervasyon almanın eksileri neler?
 
 • Bir çalışanınızın sürekli telefon ile meşgul olması gerekiyor. Aksi halde telefonunuz çaldığında cevap veren olmazsa rezervasyonu kaçırma ihtimaliniz çok yüksek.
 • Telefonda rezervasyon alırken, aynı anda ikinci bir rezervasyon alma şansınız bulunmuyor.
 • Eğer rezervasyon yaptırmak isteyen kişi yabancı ise iletişim kurabilmeniz için aynı dilde konuşabilen bir personele ihtiyacınız var.
 • Telefonda rezervasyon aldığınızda büyük bir olasılıkla müşterinizin eposta vb. iletişim bilgilerini talep edemiyorsunuz.
 • Telefonla alınan rezervasyonda müşteri bilgileri kalıcı bir yerde muhafaza edilmediği için müşteriye daha sonra tekrar ulaşmak mümkün olmuyor.
Telefon yerine rezervasyonlarınızı internet sitenizden alın!

Telefonun aksine rezervasyonlarınızı internet siteniz üzerinden aldığınızda:
 
 • Sürekli bu işe dedike birisinin olması gerekmez, rezervasyon geldiğinde hem eposta adresinize hem de cep telefonunuza uyarı gelir. Böylece uygun olan zamanda rezervasyona geri dönüş yaparsınız.
 • Aynı anda birçok müşteri rezervasyon yaptırabilir. Sırasıyla hepsine geri dönüş yapabilirsiniz.
 • Müşteriniz hangi dilde konuşursa konuşsun, internet siteniz birden fazla dili desteklediği sürece kolaylıkla rezervasyonu internet sitenizden yaptırabilir.
 • Siteniz üzerinden yapılan rezervasyonlara ait bilgiler üzerinden aylar hatta yıllar geçse bile erişilebilir olur.
 • Siteniz üzerinden yapılan rezervasyonlarda müşterilerinizin eposta adresleri ve telefonları da kaydedildiği için daha sonra bu müşterilerinize tekrar ulaşabilir, onlari işletmenize yeniden davet edebilirsiniz.
Fırsat çıkan işletmelerin yapması gerekenler neler?

Günümüzde birçok restoran mevcut müşteri sayılarını arttırmak için fırsat siteleri ile çalışıyor. Bu siteler üzerinden de hergün yüzlerce müşteri restoranlara gidiyor. Fakat restoranlar fırsat detaylarında rezervasyon için telefon numaralarını paylaştıkları için yukarıdaki sorunları yaşıyorlar. Bu sorunların üstüne, kupon kodunu yanlış not ettiklerinde tekrar müşteriye ulaşmaları imkansız oluyor. Bu nedenle de maddi anlamda kayıp yaşıyorlar. Halbuki özellikle fırsat çıkan restoranlar RestoranPaneli.com altyapısı ile internet sitesi sahibi olduklarında, fırsat detaylarında rezervasyon için telefon numaraları yerine internet sitelerindeki rezervasyon sayfalarının linkini paylaşmaları gerekir. Bu sayede:
 
 • Fırsatı almak isteyen müşteriler internet sitenizi ziyaret ederek sizin hakkınızda daha detaylı bilgiye sahip olabilirler.
 • Rezervasyonlarını internet sitenizden yapacakları için, müşteri bilgilerine her zaman erişiminiz olur.
 • Kupon kodlarını internet sitenizde rezervasyon anında paylaşacakları için, kupon kodu kaybetme gibi bir problem ortadan kalkar.
 • Daha sonra kendiniz de siteniz üzerinde kampanya düzenleyip, bu müşterilere komisyon ödemeden ulaşabilirsiniz.
Eğer RestoranPaneli.com altyapısı ile çalışan internet siteniz yoksa en kısa zamanda kaydınızı yaptırın, sitenizi internet üzerinden rezervasyon alabilir hale getirelim. Eğer hali hazırda bizimle çalışan işletmelerimizden birisi iseniz en kısa zamanda fırsat sitelerindeki fırsat detaylarında telefon numaralarınızı rezervasyon linkleriniz ile güncelleyin.

Tüm sorularınız için bize info@mekan.com adresimizden, ya da 0 850 333 4656 nolu telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.