HEMEN KAYIT OLUN
İşletme adı ya da telefon numarası ile arayın

İnternetten Komisyonsuz Yemek Siparişi Almak Mümkün Mü?

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Günümüzde yemek siparişi almak için çoğu restoran sahibi farklı site ve servislere yapılan anlaşmalar gereği aldıkları her sipariş başına belirli bir komisyon ödemek zorunda kalmaktadır. Özellikle sipariş hacmi yüksek restoranlarda aracı servislere verilen komisyon ücretleri binlerce liraya ulaşmaktadır.

Eğer siz de bu şekilde her yemek siparişi için komisyon ödemesi yapıyorsanız farkında olmanız gereken önemli bir detay, sizden sipariş alanların çoğunun hali hazırda sizi bilen, mevcut müşterileriniz olduğudur. Bu şekilde düşündüğümüzde her bir sipariş başına verilen komisyonun gerçek maliyeti daha da yüksek olmaktadır.

Oluşan pazar şartları ve alışkanlık sebebi ile farklı bir metot ya da alternatif bir çözüm bazen araştırılmıyor bazen de yapılması zor görüldüğü için erteleniyor. Her şey için olduğu gibi işletmeler için de zaman ve paranın önemli olduğu günümüzde akılcı ve sonuç odaklı çözümlerin mutlaka araştırılması ve uygulanması gerekir.

Peki restoran sahipleri için gerçekten bir çözüm var mı? Elbette. Bir önceki yazımızda belirttiğimiz gibi iyi çalışan restoran sitesi sahibi olarak tüm yönetimin sizde olduğu, hiçbir komisyon ödemesi yapmadan yemek siparişi alabildiğiniz bir “internet şubesi” ile maliyetinizi sıfırlayabilirsiniz. Üstelik size kalan bütçeniz ile internet sitenizin tanıtımını yaparak yeni müşteri ve sipariş sayınızı arttırmanız da mümkün.

Web Sitesi Nasıl Açılır ve Yönetimi Zor Mudur?

Tam işlevli bir internet sitesi sahibi olmak için ilk önce “alan adı” anlamına gelen bir domain alınması gerekmektedir. Sonrasında alan adınızın barındırılması ve farklı hizmetler için çalışır hale gelmesi için bir hosting hesabı sahibi olmalısınız.

Web siteniz açıldıktan sonra sitenizin masaüstü ve mobil cihazlara uyumlu hale getirilmesi, telefonun yanı sıra online yemek siparişi de alabilmek için lazım olan altyapının sitenize entegre edilmesi gerekir.

Kullanılan terimler ve süreç sizlere yabancı ve zor gelmiş olabilir. Bu hiç problem değil. Restoran Paneli olarak internet sitenizin kuruluşundan size gelir getirecek aşamaya gelinceye kadar ve hatta internet sitenizin tanıtım sürecinde dahi, konularında uzman ekibimizle yanınızdayız.

Siz de kalıcı bir çözümü artık ertelemeyin ve kazanmaya bugünden başlayın!