HEMEN KAYIT OLUN
İşletme adı ya da telefon numarası ile arayın

Restoran Facebook Sayfası ve Web Sitesi Bağlantısı

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Restoran Facebook SayfasıFacebook hepimizin bildiği gibi şu an Dünya üzerinde en çok kullanıcıya sahip sosyal ağ konumunda. Müşteri sayısını arttırmak amacını taşıyan restoranlar için restoran sitesi ile bağlantılı Facebook sayfası açılması günümüzde oldukça önemli hale geldi.

Peki sizin restoran Facebook sayfanız web siteniz ile entegre mi? Sosyal medya ziyaretçilerinizi birer müşteriye çevirmek için ikisi birlikte çalışıyor mu? 

Bu yazı ile restoran Facebook sayfası ve internet sitesinin birbirleri için çalışır hale gelmesini sağlayacak en önemli 3 yöntemi sizlere sunuyoruz.

Benzer Görünürlüğe Sahip Olun

İnternetteki görünürlüğün yönetilmesinde anahtar kriterlerden biri tüm mecralarda aynı veya tutarlı isimlerin kullanılmasıdır. Çünkü insanlar internette ve özellikle Facebook’ta olduklarında arkadaşlarından gelen mesajlar, organizasyonlar gibi pek çok etkileşim içerisinde oluyorlar. Restoranınız ile bir kez karşılaştıktan sonra, ileri bir zamanda aynı kişilere tekrar ulaştığınızda sizi hatırlayacaklarının bir garantisi yoktur. Ancak logonuzda, renklerinizde ve mesajlarınızda tutarlı bir marka planı yürüttüğünüzde sizi hatırlama ve müşteriniz olma olasılıkları artacaktır.

Bu nedenle Facebook sayfanızın ve web sitenizin aynı görünürlükte olmasını sağlamalısınız. Peki nasıl?
  1. Restoran logonuzun her ikisinde de belirgin bir şekilde görünür olduğundan emin olun. Facebook’ta logonuzu profil resmi olarak ayarlayabilirsiniz. İnternet sitenizde ise logonuzu en üst bölümde ve görünür bir alanda konumlandırmalısınız.
  2. İsminizin olduğu tüm mecralarda aynı renk şemasını kullanın. Sitenizde kullandığınız renkler logonuzla uyumlu olmalı ve tasarım olarak da isminize güç katmalı. Menünüzde, dekorunuzda ve broşürlerinizde kullandığınız resimleri ve renkleri düşünerek Facebook sayfanızın arka plan resmini oluşturabilirsiniz.
Restoran sitenizi ilgi çekici hale getirmek amacıyla en iyi restoran siteleri için ipuçları yazımıza göz atabilirsiniz.

Web Sitenize Facebook Hayran Kutusu Ekleyin

İki alandaki görünürlüğünüzü en etkili şekilde kullanmanın yollarından biri de internet sitenizin önemli alanlarında hayran kutusu ile Facebook sayfanızı paylaşmanızdır. En çok kullanılan alan ise sidebar olarak geçen kenar çubuğudur.

Peki Facebook hayran kutusu nedir? Bunu Facebook sayfanızın sitenize eklenebilecek şekilde olan ufak versiyonu olarak düşünebilirsiniz. 

Bu şekilde sitenize bir ziyaretçi geldiğinde restoran sayfanızı takip eden arkadaşları varsa onları da görebilir. İşte bu; sitenize gelen kullanıcıları müşteri haline getirmenizde sizin en büyük yardımcınız olacaktır.

Sitenize eklemek için Facebook hayran kutusu oluşturma sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Facebook Beğen Butonlarını Restoran Menünüze Ekleyin

Müşterilerin restoranlar hakkında en çok “beğeni” paylaşabilecekleri şey nedir? Yemek! O halde müşterilerinize bunu yapmalarını hatırlatacak ve sağlayacak imkanı vermek yerinde bir karar olacaktır.

Sitenizin menü sayfası ve herhangi bir bölümüne Facebook beğen butonu oluşturma sayfasındaki yönlendirmeleri izleyerek butonları ekleyebilirsiniz.

Günümüzde sosyal medya kanallarından müşteri kazanabilmek için gerekli olan restoran web sitesi yapımı, Facebook sayfası açılması ve ikisi arasındaki bu yazıda bahsedilen bağlantıların kurulması için tüm soru ve destek taleplerinizi bize iletebilirsiniz.