HEMEN KAYIT OLUN
İşletme adı ya da telefon numarası ile arayın

SMS Pazarlaması Restoranlar için Neden Önemli?

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Toplu SMS GönderimiRestoranların bir pazarlama kampanyası sonucu elde etmeyi arzuladığı sonuçlar ile SMS pazarlamasının özellikleri birçok açıdan örtüşmektedir. Toplu SMS yollayarak siz de müşterileriniz ile olan iletişiminizi daha güçlü hale getirebilir, işletmenize gelen devamlı müşteri sayınızı arttırabilirsiniz.

Toplu mesaj gönderimi ile yapılan SMS pazarlamasının avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Mesajların Yüksek Okunma Oranlarına Sahip Olması; Mesaj içeriklerinin %90‘nın üzerinde açılma oranlarına sahip olduğunu biliyor muydunuz? Evet, doğru. Ortalaması %17 olan mail açılma oranları ile karşılaştırıldığında restoran sahiplerinin çoğunun neden toplu SMS programını tercih ettiğini daha iyi görüyoruz.

Hızlı Müşteri Etkileşimi; Mesajların yaklaşık %85‘i ilk 3 dakika içerisinde açılmaktadır. Bu avantaj özellikle kısa süreli kampanyalarınız olduğunda, restoranınızın müsaitlik durumunu örneğin o gün içerisinde değerlendirmek istediğinizde oldukça işinize yaracaktır.

Mobil Oluşu; SMS pazarlaması sadece müşterilerinizin televizyon karşısında ya da bilgisayar başında olduğu zamanları değil, dışarıda vakit geçirdiği belki de size çok yakın bir çevrede olduğu zamanları da kapsamaktadır. Dolayısıyla SMS reklamı ile müşterilerinize en yakın olan mobil cihazlarından, en hızlı şekilde ulaşabilir ve yine en hızlı şekilde etkisini görebilirsiniz.

Ölçülebilir Pazarlama Kanalı Olması; SMS gönderimi ile ilgili herşey ölçülebilir, hangi müşterilerin restoranın SMS mesajını aldığından, mesajın içindeki bir linke veya telefon numarasına tıklanma sayılarına kadar birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Restoranlar için bu denli etkili bir pazarlama ve müşteri bağlılığı sağlama metodu olan SMS reklamlarının fiyatı da bu hizmetin karşılığı olarak sizce çok pahalı mıdır? Hayır. Restoran Paneli olarak restoran sahiplerine en iyi hizmeti en iyi fiyata verme misyonumuz ile oldukça ucuz toplu SMS fiyatlandırmamız mevcut.

Restoran Paneli farkı ile 10.000 SMS'i sadece 100 TL'ye gönderebilirsiniz. SMS gönderimi öncesi ve sonrasında destek ekibimiz ile sürekli iletişim halinde olabilirsiniz.

Siz de hemen SMS pazarlamasını deneyin, müşterileriniz ile arayı fazla soğutmayın :)